Ukrajna Help: svéd adomány Nyíregyházáról

Lassan öt hónapja, hogy kitört az orosz-ukrán háború. Az Első Nyíregyházi Lions Club azóta a lehetőségeihez mérten folyamatosan segít a kárpátaljai rászorulókon.

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége felkérte az Első Nyíregyházi Lions Clubot a nemzetközi és a hazai felajánlások minél hatékonyabb koordinálására. Heti rendszerességgel zömmel tartós élelmiszereket juttatnak át a magyar-ukrán határon. Július 22-én a svéd támogatásból az Ukrajna Help segélyprogramban 1,062 millió forint értékben indítottak útnak szállítmányt, melyben a tartós élelmiszerek mellett burgonyát is célba juttattak a Kárpátaljai Református Egyház hathatós közreműködésével.

Szöveg: Ladányi Tóth Lajos
Fotók: Dr. Chrabák László archívuma