Ukrajna Help: svéd adomány Nyíregyházáról

Ukrajna Help: svéd adomány Nyíregyházáról

Lassan öt hónapja, hogy kitört az orosz-ukrán háború. Az Első Nyíregyházi Lions Club azóta a lehetőségeihez mérten folyamatosan segít a kárpátaljai rászorulókon.

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége felkérte az Első Nyíregyházi Lions Clubot a nemzetközi és a hazai felajánlások minél hatékonyabb koordinálására. Heti rendszerességgel zömmel tartós élelmiszereket juttatnak át a magyar-ukrán határon. Július 22-én a svéd támogatásból az Ukrajna Help segélyprogramban 1,062 millió forint értékben indítottak útnak szállítmányt, melyben a tartós élelmiszerek mellett burgonyát is célba juttattak a Kárpátaljai Református Egyház hathatós közreműködésével.

Szöveg: Ladányi Tóth Lajos
Fotók: Dr. Chrabák László archívuma


Képgaléria


Hogyan lehet Lions Club tag?

A lions klubtagok idejüket és a képességeiket felajánlva segítik, erősítik a közösségeiket. A Lion a jószolgálati munka tapasztalatain keresztül új képességeket szerezhet, tartós barátságokat köthet, találkozhat igazi kihívásokkal, és sokat tanulhat, fejlődhet a feladatok megoldása során.

További információk a belépésről vagy Lépj velünk kapcsolatba