Szemszűrő-programot szervezett az Első Nyíregyházi Lions Klub

Nyíregyháza – Az Első Nyíregyházi Lions Klub november 5-8. között három helyszínen, a Lions Clubok Magyarországi Szövetségeinek eszközeivel szemszűrő programot szervezett, így segítve az 1917-ben létrejött Lions mozgalom alapvető célját, küzdeni a látás védelméért, megelőzni a visszafordíthatatlan látásromlást, a vakságot.

A klub szervezésében, négy napon keresztül folytatódott a szűrőprogram. Először Hodászon, majd Kemecsén, a Répási Mihály Szolgáltató központban és végül Nyírteleken, az Idősek Otthonában. A vizsgálatokat a Jósa András Oktatókórház szemész szakorvosai végezték. A szűrésen résztvevő 81 fő közel felének volt valamilyen elváltozása, akik szakrendelőkhöz lettek irányítva.

A klub kiértékelte a program tapasztalatait és már készül a következő alkalomra, a program folytatására.