Lions csomópont Nyíregyházán

Nyíregyháza – Az Első Nyíregyházi Lions Klub kezdeményezésére a Városkezelési Kft-vel közös finanszírozásban a megyeszékhely több pontján szereltek már felhangjelző készülékeket a forgalmas gyalogátkelőhelyeknél, így például a Vay Ádám körút és Körte utca, az Inczédy sor és Szent István utca, a Vay Ádám körút és VMK, illetve a Kossuth tér és Bocskai utcai zebráknál.

Április 20-án 18 órától újabb „beszélő” jelzőlámpás csomópont átadására kerül sor Nyíregyházán, a Vay Ádám körút és a Körte utca sarkán.

A Lions csomópont a vakok és gyengénlátók közlekedését segíti, a civil szervezet éppen ezért jelképesen a Nyírségi Látássérültek Egyesülete képviselőinek adja birtokba az átkelőhelyet.