Lions adomány a látásért, a gyógyulásért

Nyíregyháza – Idén immár 12. alkalommal érkezett adománnyal az Első Nyíregyházi Lions Klub a Jósa András Oktatókórházba.
Nézze meg a fotókat!
A humanitárius szervezet fő célja a szem, a látás megóvása, a mozgásában korlátozott emberek támogatása, valamint a cukorbetegség és annak kísérő tüneteivel küzdők segítése. A szerdai ünnepségen a Lions Klub tagjai az idei jótékonysági báljuk bevételéből származó adományt adták át a Szemészeti Osztály Gyermek szemészeti rendelő, a Fül- orr- gégészeti Osztály gyermekszakrendelő, az Ortopédiai Osztály, valamint a Nyírségi Diabetes Centrum osztályvezető főorvosain, főorvosain keresztül a betegeknek.

– A jótékonysági nálunk bevételéből most 400 ezer forintot hoztunk a kórház különböző osztályainak – mondta Girhinyné Sárközi Ágota, a 2001-ben alakult Első Nyíregyházi Lions Klub soros elnöke. – Tudjuk, hogy ez csepp a tengerben, ám az idei adomány elosztásánál figyeltünk arra, hogy az osztályok milyen eszköz beszerzését tartják a legfontosabbnak – folytatta az elnök. A nyíregyházi szervezet jótékonysági akciója még nem ért véget, hiszen december 20-án a Nyíregyházi Főiskola Bessenyei termében Sebestyén Márta Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar népdalénekes ad koncertet, melynek bevételét a látássérültek és a Bárczi-iskola támogatására fordítják.