Hasznos szenzorokat ajándékozott a Lions a cukorbetegekért

Nyíregyháza – A Nyíregyházi Lions Club tagjai a vércukorszint folyamatos ellenőrzését segítő szenzorokat adtak át d. Gaál Zsolt főorvosnak, aki a Jósa András Oktatókórház belgyógyászati osztályát vezeti.

A cukorbetegségben szenvedők vizsgálatát segítő eszköz rendszeres és folyamatos adatfrissítései világos képet adnak a cukorszint változásairól, így az eredmények kevésbé függnek az újbegyes vércukorszint mérésétől. A szenzorok adatait jeladó juttatja el az inzulin pumpához, melynek tökéletes működését eredményezi. Ez a megoldás különösen hasznos gyermekeknek, sportoló fiatalok, hölgyeknek, akik terhesek, vagy gyermekvállalást terveznek.