Éva volt a sofőr, német felajánlás ért célba

Az orosz-ukrán háború kirobbanása utáni helyzetben a Lions Clubok Magyarországi Szövetsége az Első Nyíregyházi Lions Clubot kérte fel a nemzetközi és a hazai felajánlások koordinálására. Ezúttal a németországi támogatás második részét váltották át különböző tartós élelmiszerre – megközelítőleg félmillió forint értékben.

A pakolásnál Lipták Lajos és Bordás Béla szorgoskodott, Téglási Nagy Éva személyében pedig hölgy ült a kormánynál, ő navigált a D-Pethe Agro telephelyére. A kisbuszból kipakolták az adományt, amely a Kárpátaljai Református Egyház jóvoltából jut el a megfelelő helyre.

Szöveg: Ladányi Tóth Lajos

Fotó: Cidor Mihály